Společně pro Telč – Piráti a ZeleníMgr. Helena Tomíšková

28 let
učitelka
Telč – Staré Město
Bez politické příslušnosti
navrhující strana: SZ„Zajímám se o budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.“ (Charlie Chaplin)

Narodila jsem se v Dačicích a od narození žiju v Telči. Po absolvování telčského gymnázia jsem vystudovala program učitelství českého jazyka a občanské výchovy na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Po dokončení studií jsem se znovu vrátila do Telče jako učitelka na místní základní škole. V současnosti nám s manželem dělá radost péče o našeho téměř dvouletého syna Honzíka.

Dlouhodobě sleduji veřejné dění, a díky tomu si stále více uvědomuji, že zájem měnit věci k lepšímu není projevem naivity či přehnaného idealismu, ale naopak znakem odpovědného občana. Nestačí mi jen věcem přihlížet. Jsem přesvědčená, že stojí za to nerezignovat a využít dostupné nástroje v boji proti klientelismu, manipulacím, předsudkům či závisti. Domnívám se, že jedním z mylných předsudků je pocit, že politici jsou všichni pouze mocichtivými padouchy. Není tomu tak a je právě nezbytné vyhledávat pozitivní příklady politiků a snažit se je podpořit. Není jich sice mnoho, ale existují. Já jsem je nalezla ve Straně zelených, a proto za tuto stranu kandiduji.

Nebudu Vám uvádět tradiční klišé, ve kterých kandidáti slibují podporu podnikání, kultury, školství a především boje proti korupci. Takovéto sliby jsou přece samozřejmostí a nezřídka jsou populisticky zneužívány. To hlavní, o co bych se chtěla zasloužit, je proměna Telče v město, které se svými občany komunikuje a bere je jako své partnery, jejichž názor zastupuje!

Oblíbený citát

„Ten, kdo se chce pustit do boje s mnohohlavou hydrou lidské povahy, zaplatí spoustou bolesti a jeho rodina bude platit s ním! A až se naposledy nadechneš, pochopíš, že tvůj život byl pouhou kapkou v nekonečném oceánu! Co je však takový oceán jiného než spousta kapek?“

(Mitchell, D.: Atlas mraků)

Kontakt

HelenaTomiskova@seznam.cz
© Piráti, 2014. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.