Společně pro Telč – Piráti a ZeleníIng. Jiří Pykal

43 let
manažer ekofarmy
Telč – Štěpnice
člen Strany zelených
navrhující strana: SZIng. Jiří Pykal

(*22. 11. 1970 v Dačicích), v Telči má kořeny, vyrůstal v Jihlavě. Nyní již více než osm let žije v Telči. Má dvě dcery Marii (7), Anetu (12) a syna Jana (3).

Je místopředsedou telčského občanského sdružení Javořice o.s., které každoročně pořádá akce „Kolečka v Lipkách“ nebo „Kosení rašelinné loučky u Horního Mrzatce“. Dále sdružení každoročně organizuje v Pelhřimově regionální část mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět a další akce.

Vzdělání a pracovní aktivity

Po maturitě na střední zemědělské technické škole v Jihlavě pokračoval ve studiu na Vysoké škole zemědělské v Brně (dnes Mendelova univerzita), kde získal inženýrský diplom. Poté studoval angličtinu v jazykové škole Travel 2002 v Brně (zakončeno FCE) a později se soukromě věnoval i španělštině (státní zkouška).

První pracovní zkušenosti získával v Institutu tropického zemědělství na České zemědělské univerzitě v Praze. Následně zakotvil jako manažer vydavatelství a tiskárny a zástupce šéfredaktora regionálního měsíčníku v Praze na Žižkově. Později přibral i činnost ve službách a poradenství. Po návratu na Vysočinu ze zaměřuje zejména na zemědělství, potravinářství, marketing a prodej a pracuje také jako manažer na Biofarmě Sasov v Jihlavě.

Občanská angažovanost

Ve 3. semestru v roce ´89 stihl zvonit klíči na brněnském Náměstí Svobody a poté propadl euforii otevřených 90-tých let vč. četných výjezdů do zahraničí (ať již jako baskytarista alternativních kapel či v prachu cest jako stopař :-). Po vystřízlivění zjišťoval, že ne vše se u nás ubírá správným směrem, a protože nemá rád nadávání u piva (tam má být veselo :-) - rozhodl se s tím něco udělat. V roce 2006 se proto stal členem Strany zelených, která mu nejvíce vyhovovala svým programem. Počáteční idealismus, že potřebných změn lze dosáhnout rychleji zvýšeným osobním nasazením, vystřídalo poznání, že je třeba být spíše než sprinter vytrvalec. A také že i relativně malé krůčky jsou úspěch a vše se zúročí v budoucnu. Kromě toho poznal v SZ řadu inspirujících a aktivních lidí, nejen z Vysočiny, ale i celé republiky.

Díky členství v SZ se rovněž seznámil se členy jiných politických stran, hnutí a aktivisty, se kterými se spolupodílel např. na vzniku iniciativy za historicky první referendum v Jihlavě v otázkách odpadů a spalovny. Je zakládajícím členem spolku Společně pro Vysočinu, který místní referendum jako formu přímé demokracie podporuje.

V komunálních volbách 2010 kandidoval v Telči za Sdružení mladých – Čas změny a stal se členem komise životního prostředí rady města a členem kontrolního výboru. Od roku 2012 je také členem Komise pro životního prostředí a zemědělství rady Kraje Vysočina.

V letošních obecních volbách se spolu s kolegy rozhodl postavit poprvé samostatnou kandidátku – koalici „Společně pro Telč – Piráti a Zelení“. K rozhodnutí spojit síly s Piráty vedla nejenom značná příbuznost politických programů, ale hlavně i osobní zkušenost – díky úspěšné spolupráci na jihlavské iniciativě referenda.

Cíl

„Aby Telč více ožila i pro její obyvatele. Zimní stadion a turistický ruch nejsou všechno. Chci aby Telč bylo dobré místo, z kterého nebudou utíkat lidé (ani moje děti) a kam se budou vracet (nejen na návštěvu) přátelé a známí, kteří odešli hledat štěstí jinam."

Zájmy

Španělština, Latinská Amerika, hudba, film, divadlo, cykloturistika, pěší a vysokohorská turistika, ekologické zemědělství a biopotraviny, praktická ochrana přírody.

Oblíbený citát

"Je lepší položit otázku a vypadat hloupě pět minut, než se vůbec nezeptat a být hloupý celý život." (Konfucius)

Kontakt

email: pykaljiri@centrum.cz

mobil: 602 725 509

Odkazy

Komunální volby v Telči 2014

Občanské sdružení Javořice

Web Referendum Jihlava
© Piráti, 2014. Všechna práva vyhlazena. Sdílejte a nechte ostatní sdílet za stejných podmínek. Podmínky použití.